میم‌صاد آنلاین

درباره زندگی، فرهنگ، هنر و جامعه

این روزهای ترسناک

اتفاقات این روزها شبیه هیچ موردِ مشابهِ گذشته نیست؛ نه مثل ۸۸ از پس گرفتن رای خبری هست و نه مثل ۷۸ از دغدغه‌های مدنی مثل توقیف مطبوعات. 
من هنوز اخبار این روزها رو هضم نمی‌کنم؛ اینکه تلویزیون شبیه ۸۸ برخورد می‌کنه، اینکه هنوز مردم تاثیرگرفته از سعودی و صهیونیسم دونسته میشن، اینکه مسئولان ارشد تکلیف‌شون با مردم مشخص نیست و خیلی چیزهای دیگه. من فقط می‌ترسم...
واقعا ترسناکه :( خدا به خیر کنه!
ترسناک و مبهم
اینکه حال ما خراب است
اما
بلد نیستیم چگونه اعتراض کنیم
و مثل همیشه حرف اصلی بلاک می شود در لابه لای فتنه و فتنه گر خواندن ها

این روز های نتیجه طبابت قصاب های پزشک شده است
+ وقتش نرسیده به این نتیجه برسیم که باید از هر که غیر امام زمان است دل ببریم و منتظر شویم و تکلیف را انجام دهیم؟
تکلیف مون با خودمون مشخص نیست
برادر،آشوبای این ایام شبیه به آشوب سال 2014اوکراینن.اگر سابقه ی آشوب سال2005اوکراین رو هم بهش اضافه کنیم،شباهتا خیلی معنی دار میشن(شاید توهم توطئه دارم ولی)اونجا هم در سال2005جنبش برای پس گرفتن رای رخ داد و کمتر از یه دهه جنبشی که برای تحمیل عضویت در اتحادیه ی اروپا و تقویت سیاستمدارای طرفدار عضویت در ناتو راه افتاد به خشونت لجام گسیخته و نهایتا تجاوز ارتش متجاوز و اشغالگر روسیه منجر شد.اونجا در جنبش دومشون هم اتفاقا مثل این ایام تظاهرکننده ها بعضا شعارای تند نژادی هم میدادن(و پوتین هم که در بی شرفی یگانه ی دوران ماس اومد و این شعارا رو پیراهن عثمان به مثابه ی عَلَم یزید کرد و به ارتشش دستور تجاوز به خاک اوکراین رو داد.).
اگر جلوی این شیوه از تظاهرات رو بأى نحو-از تنویر افکار و اصلاح تا سرکوب شدید و کشتار-نگیریم،شرایط تحقق نتایج سناریوی اوکراین اتفاقا اینجا با شدت بیشتری امکان و احتمالش موجودن کمااینکه ما در ایران به مراتب بیش از اوکراین،نژاد و نژادپرست،داریم.
شخصا در اینکه حکام حجاز اشغالی و فلسطین اشغالی در کلید زدن ماجرا دست دارن شکی ندارم به هر حال دشمن مان و دنبال منفعتشونن و به نظر من خیلیا در ایالات ملحده ی امریکا میخوان به این اعتراضات برای نابودی برجام دامن بزنن(احتمال اینکه رییس ایالات ملحده ی امریکا و بعدش بقیه شون این بار کلا پای بندی ج.ا.ایران رو با خلط برجام و اعتراضات-مثل توییتای ترامپ-رد کنن کم نیس.).
+مومن،فعلا باید منتظر حرفای رهبر انقلاب(زیده العزة)باشیم که به امید خدا راهگشاس.
+به نظر من بدون ترس باید پشت سر مشروعیت ریاست روحانی ایستاد و اجازه ی تحمیل نظر بهش رو نداد و اگر اینکه برخی اصولگراها آتیش بیار معرکه ن اثبات شد،تفاوتی بین علم الهدی و رییسی96 با هاشمی(ره) و خاتمی88 در این مورد نیس.
من بیشتر شبیه تونس می بینم؛ اما ورژن ایرانی.
+ رهبری و بقیه مسئولان ارشد مطلقا واکنش خوبی نداشتن.
+ استثنائا با بخش آخر صحبت تون موافقم. البته با یک تغییر در اسامی.
کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
طراحی: عرفان قدرت گرفته از بیان