میم‌صاد آنلاین

درباره زندگی، فرهنگ، هنر و جامعه

برسد به گوش وزیر ارشاد

وزیر ارشاد: «با اتکا به توانایی و استعداد جوانان خلاق و متعهد در این عرصه، می‌توانیم به آینده سینمای ایران و دستاوردهای آن بسیار امیدوار باشیم» دوست دارم وزیر محترم ارشاد را دعوت کنم یک بار فهرست فیلم‌های حاضر در جشنواره سی‌وششم را مرور کند و میانگین سنی کارگردان‌هایشان را در نظر بگیرد. بعد هم اگر فرصت شد فهرست فیلم‌های بیرون مانده از جشنواره را ملاحظه کند تا ببیند جوان‌هایی که قرار است با اتکا به توانایی و استعدادشان به آینده سینمای ایران امیدوار بود چقدر در جشنواره امسال حاضرند و چه تعدادی‌شان بنا به ملاحظاتی که همه‌مان از فرایندش باخبریم تبدیل به تماشاچی جشنواره شده‌اند.

از یادداشت یحیی نطنزی
درباره جشنواره فجر نود و شش
یعنی میگی همه جوونا باید میرفتن جشنواره/.؟
نه؛ منظور این یادداشت، نسبتِ حضور جوانان به پیشکسوتان در میان آثار بود. 110 فیلم به دبیرخونه رسید، اغلب هم فیلم های کارگردانانِ اول. اما توی 22 فیلمی که در بخش اصلی اعلام شد، فقط 2 فیلمِ اولی حضور داشت. پیشکسوتها هر چی فیلم ضعیف فرستاده بودن، پذیرفته شده بود.
اگه فیلم لیسانسه ها بود الان خود وزیر حالا با ماشین نه، ولی در نقش کامنت گذاران اعلام حضور میکرد :دی
:)))) کلا اگه اون اتفاق توی دنیای واقعی می افتاد خیلی باحال میشد!
عا...
هان
هومم!
کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
طراحی: عرفان قدرت گرفته از بیان