میم‌صاد آنلاین

درباره زندگی، فرهنگ، هنر و جامعه

فقط آلمان

چقدر بازی‌های امسال یورو بی‌حالن. بی‌حال‌تر از بازی‌ها، گزارشگرهای درب و داغونی هستن که جونِ بازی‌ها رو می‌گیرن. به نظرم باید یه پول ویژه بدن، همه رو عادل گزارش کنه!

برون سپاری

الان حس دولتی رو دارم که هیچ کاری رو نمی‌خواد و یا بهتره بگم نمی‌تونه برون‌سپاری کنه! خیلی بد ه که کاری رو که به کسی می‌سپری، نمی‌تونی بهش اعتماد کنی و مطمئن باشی که حتماً کارش رو درست انجام میده. بعد همش استرس داری و اعصابت بابت کم‌کاری طرف مقابل خرد میشه. اونجاست که میگی خب چرا از اول خودم این کار رو انجام ندادم؟ و کار رو خودت انجام میدی؛ بی منت...

دیالوگ

+ حرفت و باور کرده بودما!
- خب واسه اینکه من خیلی طبیعی بازی کردم!
+ نه.. واسه اینکه من خیلی بهت اعتماد دارم...

شما جیب ما رو نزن!

به قول سریال پادری، به ضرس قاطع می‌تونم بگم هرجا راهنمایی رانندگی هست، ترافیک هم یا به وجود میاد یا تشدید میشه! اصلا نفسِ حضور اینا باعث ترافیک میشه. ماشین‌شون رو هرجا پارک کنن تا شعاع چند کیلومتری قفل میشه. 
حکایت‌شون حکایت بانک ملی‌ه که قرار بود «هر جا سخن از اعتماد است، نام بانک ملی ایران می‌درخشد» اما این روزها هر جا سخن از بی‌اعتمادی است، نام بانک ملی ایران به چشم می‌خورد! دوستان راهنمایی رانندگی هر جا هستن، ترافیک رو هم با خودشون میارن. آقا ما نخوایم شما راه رو باز کنی کیو باید ببینیم؟ با تشکر!

تبِ یورو

خوب شد که آلمان قدرتمند شروع کرد و تنها تیمی بود که با اختلاف دو گل تونست بازیش رو ببره... ایشالا بریم واسه قهرمانی :)

یک اتفاف خوب

بالاخره بعد از دو ماه و بیست و چهار روز، فردا رسماً یه پروژه بزرگ آغاز میشه. دعا کنید براش...

پروژه اندر پروژه!

وقتی شیش تا پروژه توی هم قاتی می‌شن و نمی‌دونی که کدوم کِی باید دست کی برسه، اونوقته که مدیریت زمان و مدیریت پروژه و اینها معنی پیدا می‌کنه. الان از اون روزهای دوگانه‌ی تلخ/شیرین‌ه که هم مدیریت چند تا کار با هم لذت‌بخشه و هم عذاب‌آور.

دوستِ ایام ترافیک!

بعد از نزدیک به پنج ماه بردمش کارواش ؛ وضعیت جوری بود که دیگه از شیشه عقب چیزی دیده نمی‌شد و رسما آینه‌های بغل هم حضورشون بی‌معنی شده بود. 
بعد از کارواش؛ تنها مشکلی که الان به وجود اومده، اینه که وقتی کنار خیابونه سخت پیداش می‌کنم! به اون رنگ خاکستری ِخاکی عادت کرده بودم.
داره سه سال میشه که بدون اینکه یه بار منو کنار خیابون بذاره، هر روز و شب بی‌ملاحظگی‌هام توی دست اندازها رو می‌بخشه! هنوز هیچی نشده دلم براش تنگ میشه...

امیر بی‌گزند

فقط اومدم بگم توی این ماه رمضون، با کمک آلبوم چاوشی تحمل روزه را راحت‌تر کنید!

معمای سرعت اینترنت به زبان ساده

هنگام خرید اینترنت پرسرعت از شرکت ارائه‌دهنده، سرویس‌های متفاوتی با سرعت‌های ۱٢۸، ٢۵٦، ۵۱٢ و یا بالاتر با واحد کیلوبیت بر ثانیه پیشنهاد می‌شود. نرخ بیت یا بیت بر ثانیه به این معنی است که در مدت واحد زمان، چه مقدار اطلاعات از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر ارسال می‌شود. از آنجایی که سرعت سرویس برحسب بیت بر ثانیه بوده ولی واحد اندازه‌گیری سرعت دانلود بر روی سیستم‌های کامپیوتری بایت بر ثانیه است، برای محاسبه سرعت دانلود باید مقدار بیت بر ثانیه را تقسیم‌بر عدد 8 کنیم. ذکر این نکته حائز اهمیت است که سرویس ADSL یک سرویس اشتراکی (shared) بوده و پهنای باند بین 1 تا حداکثر 8 کاربر تقسیم می‌شود که به‌اصطلاح ضریب اشتراک 1 به 8 نامیده می‌شود. به‌طور مثال اگر شما سرعت 8 مگابیت برثانیه (8192 کیلوبیت) را خریداری کنید، در بهترین حالت سرعت دانلود شما 1 مگابایت بر ثانیه یا 1024 کیلوبایت بر ثانیه (8192 تقسیم‌بر 8) خواهد بود. اگر برای سرویس فوق بخواهیم ضریب اشتراک 1 به 8 را نیز اعمال کنیم، می‌بایستی مجدداً عدد 1 مگابایت بر ثانیه را تقسیم‌بر 8 ‌کنیم و سرعت 128 کیلوبایت بر ثانیه حاصل خواهد شد. بنابراین سرعت دانلود به ازای سرویس 8 مگابیت بر ثانیه، در بدترین و بهترین حالت 128 کیلوبایت بر ثانیه و 1024 کیلو‌بایت بر ثانیه خواهد بود.
منبع: های‌وب
۱ ۲
طراحی: عرفان قدرت گرفته از بیان